Başkan Öztürk Durucasu mahallesinde kavgalı olan aileleri barıştırdı

01 Eylül 2016 09:43 Yazıhan Belediyesi 1689

“BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Yazıhan Belediyesi Başkanı Nevzat Öztürk Durucasu mahallesinde  kavgalı olan aileleri barıştırdı. Aileleri arasında çıkan kavgada iki kişi hafif yararlanmıştı. Çıkan kavganın daha fazla büyümemesi için aileleri ile buluşan Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk , Yazıhan Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu Ak Parti İlçe Başkanı Veysel Ateş ve kanaat önderleri iki aileyi barıştırdı. Burada bir konuşma yapan başkan Öztürk;

“BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİĞE İHTİYACIMIZ VAR”
İki aile arasında gerçekleşen barışın tüm topluma örnek olması gerektiğini söyleyen Başkan Öztürk, “Cenab-ı Hak Kur-an’ı Kerim’de insanları affetmeye ve bağışlamaya çağırıyor. Bugün de bu barış ortamının sağlanabilmesi için çok emek harcayan arkadaşlarımız oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Sevgi ve barış ortamının herkes için saygı duyulması gereken değerler olduğunu ifade eden Başkan Öztürk, “Kin, öfke ve nefreti sürdürmek yaşamı engellemektir. Bu barış sayesinde gençlerimizin geleceğini kurtaracaksınız. Aynı zamanda dini emri de yerine getireceksiniz. Birliğe ve kardeşliğe bugünlerde çok ihtiyacımız var. İnşallah bu tarz olaylar bir daha yaşanmaz ve kardeşliği, dostluğu ve gençlerimizi yaşatmaya dair çabamızı sürdürmüş oluruz. Bu kavgayı büyütmenin kimseye faydası olmayacaktır. Çok büyük emek vererek bu günlere geldik. Bu emeklerle büyük değerler yaşatıldı. Bundan dolayı sizden ricamdır. Bu değerleri bu kavgalara alet edilmeyin. Biz iki insanın bile kavga etmesini istemeyiz. Bu tarz kavgalara siyaseten bakmayız. Vicdanımızın sesini dinleriz. Ama hepimiz insanız ve bu çerçeveden bakmalıyız. Bu barışta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bir daha böyle tatsız olaylar yaşamayız” dedi.
Konuşmadan sonra iki aile bireyleri el sıkışarak barıştı.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.