Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’ye hayırlı olsun ziyareti

25 Ocak 2016 00:00 Yazıhan Belediyesi 831

Yazıhan Heyeti Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Yazıhan Heyeti Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular.
            Yazıhan Belediye  Başkanı Nevzat Öztürk,Yazıhan Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu,Ak Parti Yazıhan İlçe Başkanı Veysel Ateş, Belediye Meclis Üyeleri,Mahalle Muhtarları,Yazıhan Ak Parti İlçe yönetim Kurulu ve elli kişilik kalabalık bir toplulukla Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

            Ak Parti Yazıhan İlçe Başkanı Veysel Ateş '' Sayın bakanımızın bizleri bu yoğun programı arasında burada ağırladığından dolayı kendilerine ilçem ve parti yöneticilerim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum'' dedi.
           Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk yaptığı konuşmada '' Malatya’nın uzun zamandır böyle bir Bakanlık beklediğini ifade ederek “Böyle önemli bir bakanlığın Malatya’ya verilmiş olması, Malatya’yı ve Malatya camiasını memnun etmiştir. Yirmi yıldır hiç bir şekilde bakanlık verilmeyen Malatya'mızın bu dönemde 64.Hükümet kadrolarında Malatya'ya Bakanlık verilmesinden vede  Malatya’ya olan ilgisinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve  Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.  Öztürk, Yazıhan'ın sorun ve problemlerini her zaman Bakan Bülent Tüfenkci’ye ileteceklerini belirterek, "Yazıhan'ın sorunlarıyla alakalı bilgileri ve projelerini dosya halinde kendilerine ilettik. İnşallah Yazıhan'ın gelişmesi, güçlenmesi, büyümesi, ticari hayatının zenginleşmesi için gerekli desteği de kendisinden alacağımıza inanıyorum. Sizin başarınız Malatya’nın başarısı, Türkiye’nin başarısı olacaktır. Bu konuda üzerimize düşen desteği her zaman sayın bakanımıza vereceğimizi ve yanında olacağımızı da ifade etmek istiyorum. Yeni görevinde başarılar dilerim” diye konuştu.

            Yazıhan Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu ''Sayın Bakanımızın bizi burada ağırladığı için şahsım ve ilçemiz adına çok teşekkür ediyorum.Malatya'dan bir bakanın olması Malatya'da yerel yönetimler için büyük bir şanstır. İnşallah bu vesile ile yerel yönetimler olarak daha çok çalışacağız'' dedi

             Bakan Bülent Tüfenkci ise "Her birinizi burada ağırlamaktan büyük onur ve şeref duydum. hepiniz bizim abimiz kardeşimiz ve can yoldaşımızsınız. Beraber yol yürüdüğümüz dava arkadaşlarımızsınız. Dava arkadaşlarımızın gerek  7 Haziran gerekse 1 Kasım da Yazıhan olarak Ak Partiye sahip gerçekten bizlere büyük bir güç vermiştir. Sizler, diğer illerdeki iş dünyasıyla olan ilişkilerinizde ’Malatyalı bakanımız bizim işlerimizi kolaylaştırdı. Türkiye’deki gümrükleme hizmetlerini hızlı, etkin, şeffaf ve denetlenebilir hale getirdi’ diyebilecek hale geleceksiniz.Hem ülke için hem Malatya için hızlı bir çalışma içerisine girmemiz lazım. Her kesimde insanımızı kucaklamamız lazım Malatya ile ilgili projesi olan arkadaşlarla yol yürüyeceğiz. Malatya'ya yapılacak olan her projenin takipçisi olacağız Malatyanın yatırımlardan yararlanması için elimizden geleni yapacağız. Seçim döneminde ne söz verdiysek onu gerçekleştireceğiz.  İnşallah bizler sizleri mahcup etmeyeceğiz" Bakan Tüfenkci, Malatya’nın önceliği olan büyük projeleri bu dönemde hayata geçirmek istediklerini vurgulayarak her bir arkadaşımızın çalışması, gayreti bizim için önemlidir. Bunu ortak paydada toparlayıp, yeni bir sıçrama hamlesine dönüştüreceğiz" şeklinde konuştu.
             Konuşmaların ardından Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ve beraberindeki heyet Yazıhan bölgesine has olan el dokuması  halıyı  Bakan Tüfenkci’ye  hediye etti.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.