Kadınlarımızın Ekonomik ve Sosyal Yaşamda Eşit Olmalarını Amaçlıyoruz

24 Temmuz 2016 14:22 Yazıhan Belediyesi 1052

Malatya bölgesinde ilçeler arasında ilk defa Yazıhan'da gerçekleştirilen bu projeye çok sayıda başvuru sağlandı.

Malatya bölgesinde ilçeler arasında ilk defa Yazıhan'da gerçekleştirilen bu projeye çok sayıda başvuru sağlandı. Otuz kişilik grup oluşturularak eğitim verilmeye başlandı. Sayının fazla olması sebebi ile ilerde yeni bir grup oluşturulacağı belirtildi.

 

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, daha iyi bir gelecek için bu tür kurslarla herkese ilham vermeyi hedeflediklerini ifade etti. belediye olarak, kadınların üretime katılan, ekonomik ve sosyal yaşamda eşit, kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olabilmelerini amaçladıklarını aktaran Öztürk, Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz  '' Kadınlarımızı üretime Hazırlıyoruz '' proje kapsamında kadınlarımızın sadece eğitim ihtiyaçlarını karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda ekonomiye katılımlarını ve girişimcilik fırsatlarından faydalanmalarını da destekliyoruz.

Kadınlarımızı üretime Hazırlıyoruz projesiyle de kadınlarımızın girişimcilik kapasitelerini farklı eğitim programlarıyla artırırken, el emeği ürünlerinin satışını da belediyemizin sunduğu imkanlarla kolaylaştıracağız. kadınların hakları, refahı, sosyal hayatta karşılaştığı engellerin ortadan kaldırılmasının güçlü toplum hedefine ulaşmak için vazgeçilmez olduğunu vurguladı. Kadınların refah seviyesinin yükselmesi için istihdam edilebilirliklerinin artırılmasına, girişimcilik konusunda desteklenmesine, bu konudaki eğitim fırsatlarının çeşitlendirilmesine  katılımlarının artırılmasına ihtiyaç olduğunu aktaran Öztürk, şöyle devam etti: Yazıhan Belediyesi olarak , kadınlarımızın güçlendirilmesi çerçevesinde, kadınlara yönelik sosyal yatırımlarımızı ve kadınlarımıza istihdam yaratmaya yönelik faaliyetlerimizi artırarak sürdüreceğiz." dedi.

Kadınlarımızı Üretime Hazırlıyoruz projesi; Bu kapsamda kursu başarı ile tamamlayan girişimcilere, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası verileceği belirtildi. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile ilgili, “Yazıhan Belediyesi ile KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen  “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” başlandı. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin 30 girişimci katıldı. Eğitimci Mehmet Yılmaz tarafından verilen  “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” 08 Aralık 2015 tarihinde sona erecektir. ihtiyaç duyulması halinde yeni eğitim çalışmaları yapılacaktır. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan girişimciler, 30.000 TL hibe, 70.000 TL faizsiz kredi olmak üzere toplamda 100.000 TL destekten yararlanabileceklerdir” denildi.

 Bayan kursiyerler Başkan Öztürk'e bu projeden dolayı göstermiş olduğu hassasiyet ve verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.