KULLANILMAYAN SONDAJ KUYULARI DEVREYE ALINIYOR

11 Ağustos 2016 13:57 Yazıhan Belediyesi 1239

Yazıhan Belediyesi, su ihtiyacını karşılamak için Hamidiye Mahallesi’nde bulunan sondajı faaliyete alarak, mahalleye yeni bir su kaynağı kazandırdı.

Yazıhan Belediyesi, su ihtiyacını karşılamak için Hamidiye Mahallesi’nde bulunan sondajı faaliyete alarak, mahalleye yeni bir su kaynağı kazandırdı.
Yazıhan Belediyesi, artan hava sıcaklıkları nedeniyle su ihtiyacını karşılamakta güçlük çeken bölgelerdeki çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Yazıhan Belediyesi, yaz aylarında artan su kullanımına cevap verebilmek için Hamidiye Mahallesi’nde mevcut olan ve yıllardır kullanılmayan sondajın onarımını yaparak devreye aldı. 700 metrelik hat döşeme çalışmasıyla içme suyu, mahallede bulunan parka bağlantısı yapılarak kullanılmaya başladı.
Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, mevsimsel koşullara göre artış gösteren su ihtiyacını öngörerek kullanılmayan sondajı aktif hale getirerek açtıklarını ve mevcut kuyuların yetersiz gelmesi durumunda yedeklerin devreye alındığını ifade etti. Öztürk , "Vatandaşlarımızın özellikle yaz aylarında su konusunda mağduriyet yaşamamaları konusunda hassas davranıyoruz. Bu amaçla oluşturduğumuz yedek kuyumuzu, gerekli bakım ve onarımdan sonra 700 metre döşediğimiz yeni şebeke üzerinden parka bağladık. Herhangi bir sıkıntı oluşmaması adına döşediğimiz hat sayesinde suyumuzu park sulaması için kullanacağız. İçme suyunda ihtiyaç duyulduğu takdirde ana şebekeye de şebekeye bağlayacağız” diye konuştu.

http://www.milliyet.com.tr/kullanilmayan-sondaj-kuyulari-devreye-malatya-yerelhaber-1509478/

http://www.malatyagercek.com/ilce-haberleri/kullanilmayan-sondaj-kuyulari-devreye-aliniyor-h1248907.html

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.