Recai Kutan Barajı’ndan Kuruçay Köprüsü’ne kadar dere ıslah edilecek.

11 Mart 2016 00:00 Yazıhan Belediyesi 1009

Boztepe Recai Kutan barajı önünden başlayarak kuruçay köprüsüne kadar olan 14 km'lik alan da dere ıslahı projesi uygulanacak

Başkan Öztürk , “Recai Kutan Barajı’ndan Kuruçay Köprüsü’ne kadar olan dere yatağı ıslah edilecek.

Kuruçay Deresi’nde  ıslah çalışmaları başlatıldı. Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, kuruçay Deresi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Kuruçay Deresi Islahı devam eden proje ile derenin ıslahının yapılarak modern bir hale getirileceğini kaydetti. Başkan Öztürk, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Boztepe Recai Kutan barajı önünden başlayarak kuruçay köprüsüne kadar  olan 14 km'lik alan da dere ıslahı projesi uygulanacak. Dere üzerinde  düzenlemeler yapılarak ağaçlandırılacak, insanlarımızın rahat nefes alacağı gürültüden uzak dinlenebilecekleri bir mekan yaparak bölgemizde  güzel bir mesire alanı olarak hizmete sunulacaktır.dedi.  

DSİ Bölge Müdürü Kenan Karabulut ''14.000 metrelik bu alanın çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Çalışmaları inşallah havalar el verdiği sürece devam edecektir.Bu proje Yazıhan için çok önem taşımakta Malatya merkezden buraya dinlenmek veya piknik yapmak için vatandaşlarımız gelecek bölgede hareketlilik olacak bölge adına hayırlı olsun '' dedi.

Başkan Öztürk '' Bölge müdürümüz sürekli işin takibini bizzat yapmakta DSİ Bölge Müdürümüz Kenan Karabuluta ve DSİ çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.