Yazıhan Belediye Başkan Öztürk'ten Şehit Ailelerine Ziyaret

24 Temmuz 2016 14:14 Yazıhan Belediyesi 1014

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Şehit Ailelerini Ziyaret Etti.

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıl Dönümü etkinlikle nedeniyle ilçedeki şehit ailelerini ziyaret etti.

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Mardin’de şehit düşen Emniyet Amiri Gaffari Güneş’in ailesini ziyaret etti. Başkan Öztürk, Şehit ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek “Sizler bu vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna evlatlarınızı şehit verdiniz. Bizler yerel yöneticiler olarak her zaman yanınızda olacağız dedi.

Başkan Öztürk, Sizlerin herhangi bir ihtiyacınızda veya herhangi bir sıkıntınızda her zaman yanınızda olduğumuzu belirtilmek istiyorum dedi. Bizler her zaman olduğu gibi bu günde Şehit ailelerimize sahip çıkacağız ve bu bizim boynumuzun borcudur dedi.

 Başkan Öztürk, Çanakkale’yi Çanakkale yapan, bitmek tükenmek bilmeyen düşman mermilerinin sesi değil, yaralı düşman askerini sırtına alarak onu düşman mevzisine kadar götürerek, işgalci askerlere insanlık dersi veren kahraman Mehmetçiktir. Bu duygu düşünceler ile Başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Kolluk kuvvetlerinden, kamuda çalışanlara, siviline kadar bu mücadeleye iştirak eden bütün kahramanlarımızı ve Aziz Şehitlerimizi ve Ebediyete intikal eden gazilerimizi Rahmetle anarken, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz.

Tüm şehit ailelerine ve Türk milletine sabırlar diler, Türk Milletinin hem üzüldüğü hem de sevindiği tek gün olan 18 Mart Şehitleri Anma gününü kutluyorum ve 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıl Dönümü kapsamında Şehit ailelerine hediye veren Başkan Öztürk, şehit yakınları ile sohbet etti. İlçede ayrıca Merkez Camisinde Cuma Namazı sonrasında şehitler için okutulan mevlitte katılanlara Yazıhan Belediyesi tarafından mevlit şekeri dağıtıldı.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.