Yazıhan Belediyesi Türkiye de bir ilki gerçekleştirdi.

30 Aralık 2016 00:00 Yazıhan Belediyesi 1447

Yazıhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “15 Temmuz Tarihe Sürülmüş Kara Leke ve Muhteşem Direniş'' projesi gerçekleştirildi.

Yazıhan Belediyesi Türkiye de bir ilki gerçekleştirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının Katkıları ile Yazıhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Malatya Şehir Tiyatrosu  tarafından sergilenen “15 Temmuz Tarihe Sürülmüş Kara Leke ve Muhteşem Direniş''  adlı Sinevizyon ve tiyatro gösterisi” tiyatrosu öğrencilerle iki ayrı seansta Yazıhan SODES salonunda sahnelendi.

Tiyatroya Yazıhan Kaymakamı İdris Akça, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Yazıhan Ak Parti İlçe Başkanı Veysel Ateş, İlçe Müftüsü Cemil Alıcı,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Fethulla Taylan,  İlçe Daire amir ve müdürleri, belediye personeli ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Başkan öztürk; '' Bin Yıllık tarihimizde bu Ülkede , bu Coğrafyada yaşayan bizler çok savaşlar gördük. Son yüzyılımızda birinci cihan harbini kurtuluş savaşını gördük. Bu savaşların bir hikayesi vardı. Küçükte olsa birer gerekçeleri vardı. Ancak Ülkemizde 15 Temmuz`da yaşanan bu alçak ve hain saldırının hiçbir gerekçesi yoktu. Bu Ülkede kötü giden hiç bir şey yoktu, ülkede yaşayanlar terör olayları dışında herkes huzur içerisindeydi. Bu ülkede ve saygın yerlerde bulunan başkalarına uşaklık yapan hainlerin bize olan ihanetlerini gördük ve yaşadık ancak tarihte hainlik yapan ihanet içerisinde olanların affı asla olmaz bu güzel ülkenin üniformasını içerisinde taşıyan hâkimlik yapan emniyet güçleri olarak kendilerini tanıtan ve bu ülkenin tüm organlarına sızan hainlerin hala var olduğunu görüyoruz. Bu hainler bir şeye hesaba katmadılar Yüce rabbimizin hesabını kendilerinden soracağını hesaba katmadılar. Dünya beşten büyüktür diyerek dünyaya meydan okuyan bir Cumhurbaşkanımız olduğunu hesaba katmadılar. Daha önemlisi bu ülkenin asil evlatlarını hesaba katmadılar. Bir gecede bütün hesapları alt üst oldu, iki yüzün üzerinde şehitlerimiz ikibinin üzerinde gazilerimiz var. Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, Gazilerimize de şifalar diliyorum. Bu ülkenin asil evlatların birinci cihan harbinde Nene Hatun, Gazeteci Hasan Tahsin'ler, Sütçü İmamlar ve 15 Temmuz `da da Ömer Halis Demir `i gördük. Hiç kimse unutmasın ki bu Ülkede mesele vatansa eğer bu Ülkede yaşamak hakkımız ise hangi düşüncede olursa olsun hangi meşrep de olursa olsun mesele vatan olunca iri olur diri olur bir olur ve her şeyi göze alır. Sevgili öğrenciler işte sizler de bu ihaneti hatırlayarak büyüyün, sizden sonraki nesillere anlatın. Çünkü hatırlamak ayakta kalmaktır, mücadele etmektir.''dedi.

 

          İlçe Kaymakamı Akça sözlerine; “Değerli Belediye Başkanım siz değerli katılımcılar öncelikle bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen belediyemize teşekkürlerimi iletiyorum. Bu topraklarda bin yıldır hüküm sürüyoruz. Tabi bu hüküm sürmemizde liderler büyük rol oynuyor. Nasıl Alparslan Anadolu’nun kapıları açarak burayı vatan toprağı yaptıysa ondan sonra gelen liderde kalıcı hale gelmesini sağladı. Fatihi; Kanuni, Abdülhamit han ve Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk hepsi liderlerimizdi. 15 Temmuz günü de milletimiz vatan toprağını korumaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde devam etti. Bu haçlı zihniyeti menşei vatan hainlerine göğüs gererek 15 Temmuz günü destan yazan milletimiz hainlerin tüm oyunlarını bozarak demokrasisine, hükümetine ve cumhurbaşkanına sahip çıktı.Bu duygu ve düşünceler içerisinde iyi seyirler diliyorum”.diyerek sözlerine son verdi.

 ‘‘15 Temmuz’da yaşananları gelecek nesillere anlatmalıyız’’
15 Temmuzu unutturmamak için bir tiyatro oyunu sahnelediklerini belirten Başkan öztürk, Amacımız 15 Temmuz’da yaşanılanları daha iyi anlatabilmek, unutmamak, gelecek nesillere aktarmak ve ülkemize, milletimize sahip çıkmaktır. Bu vesile ile Kültür Turizm Bakanlığına katkılarından dolayı sonsuz şükranlarımızı sunuyor. Ayrıca Malatya Şehir Tiyatrosuna sergiledikleri bu güzel oyundan dolayı her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Güzel bir tiyatro gösterisi sahnelediler.'' dedi.

 Yapılan tiyatro gösterisinde izleyiciler göz yaşını tutamadı. 

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.