Yazıhan’da Genişletme ve Asfaltlama Çalışması Yapılıyor

24 Temmuz 2016 14:54 Yazıhan Belediyesi 1209

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yazıhan ilçesinin en önemli grup yollarını bir yandan genişletirken bir yandan da asfaltlama yapıyor.

Sürür, Durucasu, Kömüşhan, Bereketli, Mısırdere ve Başpınar mahallelerini birbirine bağlayan 20.5 kilometrelik grup yolunu 5 metre genişliğinden 10 – 12 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi yolun 6 kilometrelik bölümünü bitirdi.

Kömüşhan, Sürür, Durucasu Mahallesini Yazıhan ilçe merkezine bağlayan 8 kilometrelik yolu ise asfaltlayan Büyükşehir, yolun 4 kilometrelik bölümünü sathi kaplama asfalt ile kapladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, bazı meclis üyeleri, daire başkanları ve şube müdürleriyle birlikte yapılan çalışmaları inceleyerek mahalle sakinleriyle görüştüler.

Yapılan çalışmalardan memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. Yolun önceki halinin çok dar olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Yolun genişletilmeye başlanması bizleri çok mutlu etti. İki aracın karşılıklı zor geçtiği yolumuzda birçok kez trafik kazası yaşandı. Yolun genişletilmeye başlanmasıyla birlikte büyük bir sorunumuz çözülecek. Yine Kömüşhan Mahallemizi Yazıhan’ımıza bağlayan yolumuzda asfaltla kaplanıyor. Emeklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.

Yazıhan’da çalışmaya devam ettiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yazıhan’ın sorunlarını planlamalar çerçevesinde çözmeye gayret ettiklerini söyledi.

Çalışmaların hayata geçmesinde Yazıhanlıların çok büyük katkılarının olduğunu ifade eden Başkan Çakır, “Birçok bahçe sahibi yol açılsın diye bize destek oldular. Devlet millet iş birliğinin güzel bir örneği sergileniyor. 5 metreden 10-12 metre genişliğine çıkarılan yolumuz bu yaz döneminde standartlara uygun hale getirilecek. Yine Kömüşhan, Sürür, Durucasu mahallemizi ilçemize bağlayan grup yolunu ise asfaltlıyoruz. İriağaç ve Buzluk mahallelerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bize destek olan bütün Yazıhanlılara teşekkür ediyorum” dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.